Na podlagi dopisa UL, Službe za mednarodno sodelovanje, razpisujemo ERASMUS+ študijske prakse za študijsko leto 2018/19.

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo (FGG) nima vnaprej sklenjenih pogodb za študijske prakse s tujimi inštitucijami, obravnavali bomo predloge na podlagi prijav študentov.

Na razpis se lahko prijavi študent UL, ki ima v času prijave aktiven status študenta na UL FGG, prakso v tujini pa bo opravljal v času veljavnega statusa ali po diplomi, vendar ne kasneje kot v enem letu po diplomi oz. zaključku statusa (30. 9. 2018).

Praktično usposabljanje v tujini v okviru programa ERASMUS+ mora biti vsebinsko povezano s področjem študija, kar je razvidno iz študijskega sporazuma (LA for Traineeship).

Na razpis je možno prijaviti mobilnosti z namenom praktičnega usposabljanja v tujini, ki bodo izvedene od 1. junija 2018 do najkasneje 30. septembra 2019.

Obdobje praktičnega usposabljanja traja najmanj 2 do največ 12 mesecev na vsaki stopnji študija.

Erasmus+ mobilnosti za praktično usposabljanje ni mogoče izvesti v državi, v kateri študent  biva v času  študija  kot tudi ne v državi, v kateri ima študent stalno prebivališče.

Organizacija oz. gostiteljica praktičnega usposabljanja je lahko:

• javno ali zasebno, malo, srednje ali veliko podjetje (vključno s socialnimi podjetji, javni organi na lokalni, regionalni ali nacionalni ravni ),
  • socialni partner ali drug predstavnik delovnega življenja vključno z gospodarsko zbornico, obrtno / strokovnimi združenji in sindikati,
  • raziskovalni inštitut,
  • fundacija,
  • šolski / inštitutski / izobraževalni center,
  • neprofitna organizacija ali združenje, nevladna organizacija,
  • organ, ki zagotavlja poklicno svetovanje, strokovno svetovanje ali informacijske storitve.

Na razpis se ne morejo prijaviti študenti, ki imajo neporavnane finančne obveznosti iz programa Erasmus ali Erasmus+.

Ostala pravila

Študent, ki bo v tujini opravljal praktično usposabljanje, lahko zaprosi za Erasmus+ finančno pomoč za določen čas praktičnega usposabljanja v tujini v okviru dogovorjenega časovnega obdobja (2 do 12 mesecev).

Študent, ki odhaja v tujino, še naprej prejema celoten znesek morebitne nacionalne štipendije.

Podrobna navodila so predstavljena v dokumentu Navodila za mednarodne izmenjave, objavljenem na spletni strani FGG.

Oddaja prijav

Študent, ki bi se rad prijavil na ta razpis kot »Erasmus+ študent« z namenom praktičnega usposabljanja , mora:

• izpolniti prijavo v svojem spletnem referatu ter
  • spletni prijavi priložiti motivacijsko pismo v angleškem jeziku (največ 2 strani).

Ostale v prijavi predvidene priloge niso obvezne.

Prijave je potrebno oddati v spletnem referatu najkasneje do ponedeljka, 12. 01. 2018.

Podrobnejše informacije dobite v

V začetku januarja 2018 bomo organizirali predstavitveno srečanje za vse študente, ki jih zanima izmenjava Erasmus+ za namen študija in praktičnega usposabljanja ter druge oblike študentskih izmenjav. Podrobnosti o predstavitvi bodo objavljene na spletnih straneh UL FGG.

Erasmus+ koordinatorka:

doc. dr. Simona Savšek, prodekanja