Med 18. in 21. oktobrom 2018 so se predstavniki Študentskega sveta UL FGG udeležili četrtega mednarodnega kongresa študentov gradbeništva, geodezije in arhitekture z naslovom »We build the future« na Zlatiboru, v Srbiji. Kongres je organiziralo Združenje študentov modernega inženirstva (ASMI) iz Beograda. Dogodka se je udeležilo preko 350 študentov iz več kot dvajset regionalnih fakultet gradbeništva in arhitekture. Študentski svet Fakultete za gradbeništvo in geodezijo so predstavljali študentje Simon Arčan, Amel Emkić, Doron Hekič, Klavdija Kastelic, Tine Hren, Petra Podržaj, Anja Rakonjac in Urška Maček.

Na svečani otvoritvi kongresa so govorili predstavniki študentskih svetov fakultet, kjer je našo fakulteto zastopal Amel Emkić, predsednik ŠS UL FGG. Govoril je o stabilizaciji gradbeništva v Sloveniji in regiji ter porastu investicij in gradbenih del. Ravno tako je opozoril na pomembnost razvoja stroke, mreženja študentov in ustvarjanja mednarodnih kontaktov, ki bodo bodočim inženirjem sigurno koristni v prihodnosti.

Poudarek letošnjega kongresa je bil na sodobnih produktih in tehnologijah v gradbeništvu in geodeziji, proaktivnem pristopu pri vodenju projektov in obvladovanju tveganj, pristopih pri sanaciji inženirskih objektov ter trajnostni gradnji. Vse skupaj pa je bilo predstavljeno s kar desetimi različnimi predavanji strokovnjakov in delavnicami za študente. Štiridnevni kongres je zaključen z izpostavljanjem potrebe po več takšnih dogodkih in medsebojnih sodelovanjih, saj bodo prisotni študenti v prihodnosti eni od nosilcev sprememb in razvoja gospodarstva.

Študentski svet Fakultete za gradbeništvo in geodezijo so zastopali: Petra Podržaj, Simon Arčan, Klavdija Kastelic, Amel Emkić, Anja Rakonjac,Tine Hren, Urška Maček in Doron Hekič,.