Med 21. in 23. oktobrom je na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani potekal hekaton na temo urbane mobilnosti (FUSE Challenge 2022 – Citython urbane mobilnosti), katerega namen je bil iskanje rešitev za izboljšanje trajnostne mobilnosti v Mestni občini Ljubljana in Kranj.

Med prijavljenimi 12 ekipami je zmagovalno idejo na ravni Mestne občine Kranj zasnovala ter uspešno predstavila 5-članska ekipa, med katerimi sta bila tudi predstavnika podiplomskega študija Prostorsko načrtovanje na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo, Jakob Jugovic ter Sara Golčman. Slednji so si z zmago poleg dobrodošlih izkušenj na področju reševanja problemov v prostoru, prislužili tudi potovanje v Barcelono, kjer bo potekal Svetovni kongres mobilnosti. Ob sodelovanju z ostalimi udeleženci iz različnih držav bo ekipa razvijala ter dopolnila svojo zastavljeno idejo ter se seznanila z ostalimi prostorskimi izzivi na mednarodni ravni.