Doc. dr. Simona Savšek je naredila uvod v panel Leaders of the future.

Konec marca je v Portorožu potekala 2. konferenca Biznis in trendi v gradbeništvu v organizaciji Poslovne akademije Finance in revije Mineral. Več kot 150 udeležencev je poslušalo zanimiva predavanja in predstavitve 25 govorcev, med katerimi so bili tudi trije študenti Fakultete za gradbeništvo in geodezijo ter prodekanja za študentske zadeve, doc. dr. Simona Savšek.

Konference se je sicer udeležilo 19 študentov, trije od njih in prodekanja za študentske zadeve pa so kot govorci sodelovali v panelu »Leaders of the future«. Uvod v panel je s predstavitvijo z naslovom Fakulteta izobražuje inženirje, ne obrtnikov naredila doc. dr. Simona Savšek, sledile pa so predstavitve študentov. Magister inženir gradbeništva in dobitnik fakultetne Prešernove nagrade za leto 2018 Filip Andolšek je predstavil, zakaj so stresni testi v gradbeništvu pomembni, Jure Zevnik magister inženir okoljskega gradbeništva ter prav tako dobitnik fakultetne Prešernove nagrade za leto 2018 pa je v predstavitvi z naslovom Kje pa tebi pušča? predstavil vodovodno omrežje skozi oči matematike. Panel je s predstavitvijo Geodetski monitoring objektov – varuh pred katastrofo zaključil Jošt Rakovec, diplomirani inženir geodezije, študent MA GIG.

Konferenca je študentom nudila tudi obilico priložnosti za mreženje in spoznavanje potencialnih delodajalcev, jim dala vpogled v domače in tuje primere dobrih praks, v trende in novosti na področju gradbeništva in še marsikaj. Vsekakor pa je bila to izkušnja, ki jim bo služila kot dobra popotnica pri gradnji kariere na področju gradbeništva.

Filip Andolšek je predstavil, zakaj so stresni testi v gradbeništvu pomembni.

Jošt Rakovec je predstavil geodetski monitoring objektov.

Jure Zevnik je predstavil vodovodno omrežje skozi oči matematike.