Inženirji z vsega sveta 4. marca praznujejo svetovni inženirski dan. Inženirska zbornica Slovenije pa temu v čast organizira slovenski inženirski dan, kamor ste lepo vabljeni tudi študenti in študentke Fakultete za gradbeništvo in geodezijo. Udeležba na virtualni konferenci z naslovom Sobivanje s potresi in drugimi naravnimi nesrečami, ki jo organizirajo v okviru slovenskega inženirskega dne, je za študente ob predhodni prijavi BREZPLAČNA.

Sobivanje s potresiKonferenca bo sestavljena iz dveh delov, in sicer iz dopoldanskega – plenarnega dela in popoldanskega – sekcijskega dela. Glavna tuja govorca na plenarnem delu konference bosta dr. Josip Galić in dr. Johannes Kleberger. Dr. Josip Galić je profesor na Univerzi v Zagrebu, kjer poučuje področje gradbenih konstrukcij in je tesno vpet v reševanje posledic nedavnih potresov v Zagrebu in Petrinji. Dr. Johannes Kleberger je zaposlen v avstrijski družbi iC consulenten in kot pooblaščeni inženir deluje tako v Avstriji kot Sloveniji. Predstavil bo graditev tretje največje ločne pregrade na svetu v Turčiji. Sekcijski del, ko bodo istočasno potekala predavanja šestih sekcij, je ravno tako bogat in s strokovnega vidika zelo zanimiv za študente.

Celoten program je dostopen tukaj, za podrobnejše informacije pa lahko obiščete tudi spletno stran konference.

PRIJAVE NA KONFERENCO:
Zainteresirane študente vabimo, da svojo udeležbo na konferenci sporočite do ponedeljka, 1. marca.

Prijavite se tako, da izpolnite prijavnico na povezavi: https://forms.gle/tU9edUYpXth9TYiDA