Erasmus Mundus magistrski študijski program Flood Risk Management izvaja mednarodni konzorcij, ki ga sestavljajo

• IHE Delft Institute for Water Education (Nizozemska)
  • Technische Universität Dresden (Nemčija)
  • Barcelona Tech (Španija)
  • Univerza v Ljubljani (Slovenija)

Program je zasnovan posebej za obravnavo širokega razpona tem – od naravnih procesov do modelov, odločitev in družbeno-ekonomskih posledic ter institucionalnega okolja, zato je pomemben korak naprej na področju izobraževanja s področja voda v Evropi.

Začetek: vsako leto v septembru, trajanje: 2 leti, jezik: angleščina

Lokacije: Delft (Nizozemska), Dresden (Nemčija), Barcelona (Španija) in Ljubljana (Slovenija)

Pridobljena izobrazba: Uspešni kandidati prejmejo magisterij, ki ga podelijo IHE Delft, TU Dresden, UPC Barcelona in Univerza v Ljubljani.

Druge sodelujoče organizacije vključujejo evropske laboratorije s področja hidravlike, kot so DHI (Danska), Deltares (Nizozemska) in HR Wallingford (Združeno kraljestvo), ključne nacionalne organizacije s področja upravljanja s poplavami, med drugim Rijkswaterstaat (Nizozemska), Rijnland Regional Water Authority (Nizozemska), National Research and Development Institute for Marine Geology and Geoecology (Romunija) in ICHARM (Japonska), svetovalno podjetje HydroLogic (Nizozemska), Center for Environmental Studies (Florida Atlantic University, ZDA), Institute of Water and Flood Management (BUET, Bangladeš) in International Association of Hydrological Sciences (Združeno kraljestvo). Te organizacije prispevajo v program svoje specifične komplementarne izkušnje pri upravljanju poplavnih tveganj.

PRIJAVA

Zainteresirani kandidati se lahko prijavite preko spleta na http://www.floodriskmaster.org/ .

Zaželena je prijava do 30. junija 2021 (če vize ne potrebujete).

Rok za prijavo za Erasmus Mundus štipendijo je 15. februar 2021 (za prijavitelje iz EU).

Več o študiju v priponki: FRM_Flyer_V15