V četrtek, 13. januarja, je v Slovenski filharmoniji potekal tradicionalni gala koncert študentskega simfoničnega orkestra Grex Symphoniacorum z naslovom »Po poteh svetovnih kultur«.

Glasbeni program, ki sta ga izbrala umetniška vodja in dirigenta Zoran Bičanin in Iztok Kocen, je obsegal vsebinsko raznolike, a izrazno sorodne skladbe. Koncerta so se udeležili predstavniki Univerze v Ljubljani, med njimi rektor prof. dr. Gregor Majdič in prorektor za umetnost prof. mag. Matjaž Drevenšek.

S Fakultete za gradbeništvo in geodezijo sta se vabilu na koncert odzvala predstojnica Katedre za geodezijo doc. dr. Simona Savšek in prodekan za študentske zadeve doc. dr. Klemen Kozmus Trajkovski. Člani orkestra Grex Symphoniacorum so se ob zaključku koncerta zahvalili Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo UL, da lahko za orkestrske vaje uporabljajo prostore naše fakultete. To jim namreč omogoča, da se lahko tudi v času epidemije ukvarjajo z glasbo in imajo redne vaje.

Najlepša zahvala pa je bil seveda svečani koncert, na katerem smo slišali nekaj skladb z železnega repertoarja pa tudi dinamičen Ples št. 2 mehiškega skladatelja Artura Marqueza in slovenske ljudske plese skladatelja Alojza Srebotnjaka.