UL FGG je v četrtek, 7. 9. 2017, s posebnim dogodkom simbolično začela projekt Obzorje 2020 (angl. Horizon 2020) SLICE3D, katerega cilj je pripraviti vizijo, strategijo in poslovni načrt bodočega centra odličnosti na znanstvenem področju geodezije in geoinformatike.

Predstavnike partnerskih institucij iz Slovenije, Belgije, Italije, Nizozemske in Švice je uvodno predstavil vodja predstavništva Evropske Komisije za Slovenijo, dr. Zoran Stančič, ki je čestital partnerjem projekta za izredno iniciativo in uspeh ter pri tem izpostavil pomen in razvojne priložnosti na področju prostorske podatkovne infrastrukture in geoinformatike. Prof. dr. Ivan Svetlik, rektor Univerze v Ljubljani (UL), je izrekel dobrodošlico partnerjem projekta in izpostavil podporo Univerze temu izredno obetajočemu projektu. Čestitke projektni skupini in podporo Fakultete za gradbeništvo in geodezijo pri UL je izpostavil v pozdravnem nagovoru tudi dekan fakultete, prof. dr. Matjaž Mikoš. Da je projekt treba razumeti kot pomemben izziv za Slovenijo in tudi širše za Evropo, je v svojem pozdravnem govoru in predstavitvi dejavnosti Evropske Komisije na področju krepitve razvojnih in inovativnih sposobnosti podaril mag. Peter Volasko, koordinator nacionalne točke za projekte Obzorje 2020.

Več o projektu na slice3D.si