Ustvarjalni študentje UL FGG, ki so vedno pripravljeni na nove izzive, so izbranim slovenskim objektom posvetili prav posebno mesto in jih umestili na najnovejšo različico tarok kart.
»Kara je za gradbenike, križ predstavlja geodete, pik vodarje, srce pa študente.« Kot pravi idejni vodja projekta Domen Dolšak, je ekipa karte ustvarila z namenom, da nekaterim izjemnim objektom v Sloveniji posveti posebno pozornost in izdela karte, ki bi predstavljale stroko UL FGG: »Na tarokih so številni zanimivi objekti – od pastirske koče na Veliki planini, ljubljanske Kristalne palače in starega mestnega jedra Ptuja, pa do vetrne elektrarne Razdrto, Solkanskega mostu, Luke Koper, UL FGG in hudournika pod slapom Čedca. Barve kart predstavljajo štiri stebre UL FGG: kara je za gradbenike, križ predstavlja geodete, pik vodarje, srce pa študente. Vsaka figura ima določene elemente, ki so značilni za posamezno skupino – študentje imajo kalkulator ali ravnilo, geodeti nivelmansko lato, vodarji imajo vodovodno cev, gradbeniki pa maketo fakultete ali lopato, odvisno od tega ali gre za kralja ali poba.«
Svojevrsten način poklona grajenemu okolju Vse ilustracije na tarokih in tudi barvnih kartah so unikatne, narejene s strani krajinskega arhitekta. Izbrana tehnika risanja poveže umetnost z realnostjo in nam tako na svojevrsten način predstavi grajeno okolje. Kot so povedali avtorji kart, je bila izbira motivov težka, saj predstavlja slovensko grajeno okolje mozaik čudovitih objektov: »Izbrali smo tiste, ki so se v naših glavah in srcih izkazali kot izjemni.« Študentje so ustvarjali pod okriljem Študentske organizacije UL FGG.
