Rožle Pavlin, Matevž Domanjko in Matej Radinja – vsi alumni UL FGG in vsi z zanimivimi karierami, ki so predstavljene v časniku Finance (3. 1. 2023).

Rožle Pavlin je inženir gradbeništva, ki je le po dveh tednih od zagovora diplome dobil službo. Danes je vodja projekta in vodja del na več projektih po Sloveniji. Trenutno najbolj aktiven je projekt gradnje stanovanjske soseske Črnuški bajer, v fazi zaključevanja je vrtec Kočevje, zasnovan kot hibridna lesena gradnja z lesenimi okvirji …

Matevž Domajnko, univerzitetni diplomirani inženir geodezije, razvija svoje spin-off podjetje Verus Digital, ki se osredotoča na razvoj avtonomnih sistemov za 3D skeniranje na področju kulturne dediščine in forenzične znanosti.

Matej Radinja, magister inženir okoljskega gradbeništva, je zaposlen kot raziskovalec v podjetju Aquafin NV v Belgiji (Antwerpen). Natančneje na H2020 projektu StopUP “Protecting the aquatic environment from urban runoff pollution”, ki se osredotoča na obvladovanje onesnaženosti urbanega površinskega odtoka in uporabo modrozelene infrastrukture, z namenom varovanja vodnih teles.

Več lahko preberete na povezavi: https://nepremicnine.finance.si/9007300/Kako-so-se-zaposlili-trije-diplomanti-ljubljanske-fakultete-za-gradbenistvo-in-geodezijo