Prvi julijski teden smo že četrto leto zapored organizirali poletno šolo, ki se je je letos udeležilo kar 21 osnovno- in srednješolcev. Mladi so v enem tednu spoznali celoten proces izgradnje hiše – od umestitve objekta v prostor, geodetske zakoličbe, spoznavanja materialov, primernih za gradnjo, do izdelave makete hiše in modela hiše v programu SketchUp, ki so ga nato natisnili s 3D tiskalnikom.

Z obiskom gradbišča Šumi so dobili vpogled, kako poteka gradnja objektov v realnosti, na ogledu Vodarne Kleče pa so med drugim izvedeli, od kod prihaja pitna voda v ljubljanske pipe. Manjkala pa ni niti osvežitev na ljubljanskem bazenu Kolezija.

Poletno šolo smo zaključili v petek, 5. julija, z orientacijskim tekom, kvizom in podelitvijo potrdil o udeležbi na zaključnem pikniku. Med tednom nas je obiskalo kar nekaj medijev, tako da je o naši poletni šoli izvedela tudi širša javnost.

Prispevke v medijih lahko pogledate na spodnjih povezavah: