Na Univerzi v Ljubljani Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo smo organizirali srečanje delovnih mentorjev in študentov. Andreja Starčič, UL FGG, je predstavila rezultate ankete med delovnimi mentorji. Panelno razpravo o možnostih posodobitve praktičnega usposabljanja so vodili Dalibor Radovan, GIS, Amel Emkić, predsednik študentskega sveta UL FGG, Igor Šebenik, DARS, Marko Jelenc, PNZ, Dejan Bogataj, GGD, prof. dr. Žiga Turk, prodekan za kakovost in razvoj UL FGG. Razpravljalci iz vrst delovnih mentorjev so obravnavali organizacijske vidike praktičnega usposabljanja in predstavili proces učenja na delovnem mestu. V razpravi je bilo večkrat poudarjeno, da so trenutne razmere spodbudne in da je na voljo dovolj mest za praktično usposabljanje. Igor Šebenik, DARS je predstavil štipendijsko politiko kot pomembno vez med akademskim in industrijskim okoljem. Študenti vseh študijskih programov so se aktivno odzvali s predstavitvijo svojih pogledov na organizacijo praktičnega usposabljanja in vlogo fakultete in delodajalcev.