30. novembra smo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo podelili priznanja in nagrade za študijsko leto 2022/2023, ki izkazujejo uspešnost in dobro delo zaposlenih in študentov na fakulteti.

Podelitev je s pozdravnim nagovorom otvorila dekanja fakultete prof. dr. Violeta Bokan Bosiljkov, za glasbeno popestritev pa so poskrbeli glasbeniki študentskega simfoničnega orkestra Grex Symphoniacorum.

Sledila je podelitev fakultetnih Prešernovih nagrad, Goljevščkovih nagrad, univerzitetnih in fakultetnih priznanj zaposlenim in študentom, nagrad najboljšim študentom ter podelitev nagrad najboljšim pedagogom po izboru študentov.

Fakultetno Prešernovo nagrado sta prejeli:
Veronika Pučnik za zaključno delo EKSPERIMENTALNO PODPRTO MODELIRANJE POTRESNEGA ODZIVA ZIDANE STAVBE V OBSTOJEČEM IN UTRJENEM STANJU  pod mentorstvom doc. dr. Matije Gamsa in somentorstvom prof. dr. Tatjane Isaković.

Lana Radulović za zaključno delo z naslovom VPLIV PRESTREZANJA PADAVIN NA MIKROSTRUKTURO PADAVIN, ki ga je izdelala pod mentorstvom prof. dr. Mojce Šraj in somentorstvom doc. dr. Nejca Bezaka.

Goljevščkovo nagrado sta prejela:
Luka Prezelj za zaključno delo z naslovom MODELIRANJE TRANSPORTA PLAVIN NA POREČJU SAVE DOLINKE, ki ga je izdelal pod mentorstvom doc. dr. Nejca Bezaka in somentorstvom izr. prof. Gašperja Raka.

Avdo Jusufbegović za zaključno delo z naslovom TEHNIČNE REŠITVE ODVODNJE TRAMVAJSKE PROGE, ki ga je izdelal pod mentorstvom doc. dr. Maria Krzyka.

Priznanje Univerze v Ljubljani

Zlato plaketo Univerze v Ljubljani za izjemne zasluge redno zaposlenega posameznika je prejel prof. dr. Matjaž Dolšek, redni profesor za gradbeništvo in okoljsko inženirstvo ter vodja programske skupine Potresno inženirstvo.

Svečano listino za študente Univerze v Ljubljani za najboljše študijske dosežke je prejel Maks Alič, študent tretjega letnika univerzitetnega študija Gradbeništvo.

Utemeljitvi in fotografiji za obe priznanji Univerze v Ljubljani lahko vidite na povezavi.

Fakultetno priznanje zaposlenim

Fakultetno priznanje sta dobili tudi dve zaposleni, ki sta s svojim izjemnim delom zaznamovali letošnje leto. Letošnji dobitnici priznanj sta asist. dr. Marjeta Škapin Rugelj in Mojca Vilfan.

Priznanja najboljšim študentkam in študentom v študijskem letu 2022/2023

Tudi letos so priznanja prejeli študentje in študentke z najvišjo oceno na posameznem študijskem programu in vsi, ki imajo povprečno oceno 9,5 ali več.

Nagrajenci študijskih programov 1. stopnje:

• Maks Alič (GRADBENIŠTVO)
  • Andraž Novinšek Petrovčič (GRADBENIŠTVO)
  • Miha Smrkolj (GRADBENIŠTVO)
  • Manca Simončič (GRADBENIŠTVO)
  • Jan Panič (GRADBENIŠTVO)
  • Hana Vidic (GRADBENIŠTVO)
  • Neja Flogie (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Blažka Bojnec (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Maja Filač (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Meldin Bajramović (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Žiga Černe (VODARSTVO IN OKOLJSKO INŽENIRSTVO)
  • Irena Čepon (OPERATIVNO GRADBENIŠTVO)
  • Nejc Pevec (TEHNIČNO UPRAVLJANJE NEPREMIČNIN)

Nagrajenci študijskih programov 2. stopnje:

• Neja Fazarinc (GRADBENIŠTVO)
  • Martina Stopar (GRADBENIŠTVO)
  • Špela Gorišek (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Sara Šopar (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Nina Črnigoj (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Žiga Obrstar (GEODEZIJA IN GEOINFORMATIKA)
  • Luka Prezelj (VODARSTVO IN OKOLJSKO INŽENIRSTVO)
  • Katjuša Potočnik (PROSTORSKO NAČRTOVANJE)
  • Luka Jurko (STAVBARSTVO)

Najboljši pedagogi po izboru študentov

Najboljše pedagoge so izbrali tudi študentje. Priznanja so jim podelili predstavniki študentov. Najboljši pedagogi po izboru študentov so:

• Prof. dr. Anka Lisec
  • Izr. prof. dr. Polona Pavlovčič Prešeren
  • Asist. dr. Jernej Tekavec
  • Doc. dr. Jure Kokalj
  • Asist. dr. Marjeta Škapin Rugelj
  • Izr. prof. dr. Gašper Rak
  • Prof. dr. Dušan Žagar
  • Prof. dr. Goran Turk
  • Doc. dr. Peter Lipar
  • Doc dr. Anže Babič

Posvetila, ki so jih študenti napisali pedagogom, in fotografije lahko vidite na povezavi tukaj.

Po dogodku je sledila še pogostitev ob sproščenem klepetu.

Iskrene čestitke vsem nagrajencem!