V NUK-u so na spletni straneh COSEC in Mrežnik posodobili napotke o zelenem odprtem dostopu v 2021 in pripravili podrobnosti glede koriščenja ugodnosti pri OA objavljanju.

Seznami revij vsakega založnika so posebej dostopni preko njihovih povezav.

• Konzorcij SAGE – možnost 100 % brezplačne objave v odprtem dostopu v vseh hibridnih revijah z oznako Sage Choice ter 20 % znižanje stroškov objave članka v eni izmed revij v zlatem odprtem dostopu za dopisne avtorje Univerze v Ljubljani (in članic COSEC).
  • Konzorcij T&F35 vavčerjev za stroške objave članka (APC) je na voljo upravičenim avtorjem na Univerze v Ljubljani. Po porabi teh vavčerjev bodo na razpolago še dodatni vavčerji.
  • Konzorcij Emerald8 vavčerjev za stroške objave članka (APC) je na voljo upravičenim avtorjem na Univerze v Ljubljani.
  • Brill50 % znižanje stroškov objav člankov (APC) za avtorje iz Slovenije, ki želijo objaviti v eni izmed revij založnika Brill.
  • Edward Elgar Publishing  – 50 % znižanje stroškov objave članka (APC) za avtorje iz Slovenije v revijah Edward Elgar Publishing
  • De Gruyter – 30 % popust na stroške objav prispevkov (APC) v odprtem dostopu v revijah de Gruyter.
  • Oxford University Press8 vavčerjev za stroške objav prispevkov v odprtem dostopu za upravičene avtorje Univerze v Ljubljani.