Select Page

Glede na spremenjena navodila NIJZ glede samoizolacije podajamo navodila za študente (potnike), ki prihajajo z lokacij z veliko prisotnostjo obolelih. O pojavu žarišč po svetu spremljajte podatke na spletni strani NIJZ.

Ker trenutna epidemiološka situacija v Sloveniji ne narekuje izrednih ukrepov, ni posebnih omejitev pri opravljanju vsakodnevnih aktivnosti, tako v delovnem okolju, kot v vsakdanjem življenju. Zato velja za vse osebe, ki prihajajo iz območij, kjer se pojavlja novi koronavirus (seznam žarišč je dostopen na spletni strani NIJZ), in so zdravi, da zanje niso potrebni posebni ukrepi. Te osebe so lahko normalno vključene v delovni kolektiv in ne potrebujejo domače samoizolacije. Priporočamo, da se te osebe še posebno pozorno držijo vseh preventivnih ukrepov (predvsem higiena rok, higiena kašlja in natančno spremljanje morebitnih sprememb svojega zdravstvenega stanja). Prav posebej apeliramo na vse, da se v primeru kakršnih koli sprememb svojega zdravstvenega stanja res nemudoma odzovete in se izločite tudi iz dela na fakulteti, saj boste s tem močno pripomogli k zajezitvi širjenja povzročitelja. Morebitne neopravljene vaje boste v skladu z dogovorom s službo za študijske zadeve in mentorjem letnika lahko nadomestili v prvih možnih terminih in zato vaš študij (in posledično prehod v višji letnik) zaradi samoizolacije ne bo ogrožen.

Na podlagi zgoraj predstavljenega stališča NIJZ se lahko vsi takoj po vrnitvi v domače okolje vrnete tudi v študijsko okolje na fakultete.

Posebna koorinacijska skupina UL pa je sklenila, da so IZJEME: študenti, ki imajo klinične vaje neposredno z bolniki oz. z drugimi osebami, pri katerih je večja verjetnost hudega poteka bolezni (npr. z varovanci v posebnih zavodih, v domovih starejših občanov itd.). Za te študente priporočamo samoizolacijo.

Vsi tisti, ki ste bili v zadnjih dveh tednih na območjih, kjer je večja prisotnost COVID-19, ali ste bili v stiku z ljudmi iz teh območij oziroma sumite, da bi lahko bili okuženi s SARS-CoV-2, prosimo upoštevajte sledeča navodila:

  • da v naslednjih 14 dneh ne izvajate vaj in ostalih aktivnosti v kliničnem okolju (ali opravljati dela v inštituciji, kjer se srečujete z rizičnimi skupinami), ne glede na svoje zdravstveno stanje,
  • o tem takoj obvestite mentorja letnika in službo za študijske zadeve na fakulteti (posamezno referentko glede na študijsko smer), ki bo vašo odsotnost ustrezno evidentirala,
  • v kolikor se vam v tem času pojavijo simptomi in znaki, ki kažejo na okužbo s koronavirusom (vročina, kašelj, občutek pomanjkanja zraka, težko dihanje) o tem po telefonu ali elektronski pošti obvestite svojega izbranega zdravnika; v takem primeru se seveda umaknite tudi s študijskega okolja na fakulteti; ne hodite v ambulanto nenapovedano, da ne boste okužili še drugih. Zdravstvena služba je o ukrepih ob sumu na okužbo s koronavirusom obveščena in nanjo dobro pripravljena. Sledite napotkom zdravstvenih delavcev,
  • če v 14 dneh ne boste zboleli, se lahko vrnete k izvajanju kliničnega usposabljanja,
  • poleg teh navodil za vključevanje v delo v kliničnem okolju upoštevajte tudi vsa navodila posamezne inštitucije, kjer se vključujete v njihov proces dela,
  • v kolikor boste v času svoje odsotnosti manjkali na obveznih vajah, se takoj po končani 14 dnevni samoizolaciji oglasite pri referentki službe za študijske namene, s katero boste uskladili manjkajoče obveznosti in določili nove termine za izvedbo vaj.

 

Skip to content

Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta se strinjate z uporabo piškotkov. Več informacij

Nastavitve piškotkov na tem spletnem mestu so nastavljene na "dovolite piškotke", da vam omogočijo najboljšo možno izkušnjo brskanja. Če še naprej uporabljate to spletno mesto, ne da bi spremenili nastavitve piškotkov, ali če spodaj kliknete "Sprejmi", se s tem strinjate.

Zapri