V Državnem zboru je v postopku sprejemanja nov Gradbeni zakon. Na UL FGG skrbimo za razvoj stroke in zagotavljamo prenos najnovejših znanj študentom, naši profesorji in raziskovalci pa aktivno sodelujejo pri pripravi evropske zakonodaje in standardizacije s področja grajenega okolja ter celostno obvladajo področje, kjer poučujejo in raziskujejo. Zato na UL FGG menimo, da bi morali biti predstavniki fakultete aktivno vključeni v pripravo zakonodaje s področja grajenega okolja.

Z namenom, da na to politiko ponovno opozorimo, smo v Državni zbor RS naslovili pismo, v katerem na kratko in jedrnato predstavljamo tudi svoj pogled na problematiko razmerij med gradbenimi in drugimi inženirji ter arhitekti in argumente, zakaj so diplomanti UL FGG usposobljeni za vodenje projektiranja, gradnje in nadzora.

Vsebino pisma lahko preberete na povezavi: TUKAJ