V sredo, 11. 5., smo svečano podelili nagrade in priznanja sodelavcem in študentom UL FGG za študijski leti 2019/2020 in 2020/2021. Podelitev priznanj in nagrad sicer tradicionalno poteka decembra, v tednu Univerze v Ljubljani, vendar je zadnji dve leti žal zaradi epidemiološke situacije nismo mogli izvesti. Nagrajence smo tako razglasili samo na spletni strani. Ker menimo, da je prav, da se nagrajencem tudi osebno čestita in preda nagrade ter priznanja, smo podelitev za zadnji dve študijski leti organizirali zdaj.

Zbrane je najprej nagovorila dekanja prof. dr. Violeta Bokan Bosiljkov, nato pa so se na odru zvrstili nagrajenci obeh let – prejemniki Prešernovih in Goljevščkovih nagrad, prejemniki priznanj, ki jih fakulteta podeli zaposlenim, ter prejemniki nagrad za najboljše študente in najboljše pedagoge po izboru študentov. Priznanje za svoje uspešno delo prodekanje za študentske zadeve v preteklih štirih letih je prejela tudi doc. dr. Simona Savšek.

Podelitev je popestril kvartet flavt, sicer del simfoničnega orkestra Grex Symphoniacorum Univerze v Ljubljani, ki smo jim na UL FGG odstopili prostor za vaje.

Po uradnem delu smo ob dobri hrani in čudovitih razgledih sproščeno druženje nadaljevali na strehi fakultete.

Nagrajence preteklih dveh študijskih let, ki so na svečani podelitvi prejeli nagrade in priznanja, lahko preverite na spodnjih povezavah: