Arhiv akreditiranih študijskih programov UL FGG

Bolonjski študiji 1. stopnje

Gradbeništvo (UN)
Operativno gradbeništvo (VS)

Operativno gradbeništvo VS – začetek študija do vključno štud. l. 2013/2014

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA OG (do 2013/2014) UL FGG Učni načrti predmetov – BA OG (do 2013/2014)

Geodezija in geoinformatika (UN)

BA Geodezija in geoinformatika(UN) – začetek študija do vključno štud. l. 2016/2017

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA GIG (do 2016/2017) UL FGG Učni načrti predmetov – BA GIG (do 2016/2017)

BA Geodezija in geoinformatika(UN) – začetek študija do vključno štud. l. 2013/2014

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA GIG (do 2014/2015) UL FGG Učni načrti predmetov – BA GIG (do 2014/2015)

Tehnično upravljanje nepremičnin (VS)

BA Tehnično upravljanje nepremičnin (VS) – začetek študija do vključno štud. l. 2016/2017

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA TUN (do 2016/2017) UL FGG Učni načrti predmetov – BA TUN (do 2016/2017)

BA Tehnično upravljanje nepremičnin (VS) – začetek študija do vključno štud. l. 2013/2014

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA TUN (do 2013/2014) UL FGG Učni načrti predmetov – BA TUN (do 2013/2014)

Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (UN)

BA Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (UN) – začetek študija do vključno štud. l. 2016/2017

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA VOI (do 2016/2017) UL FGG Učni načrti predmetov – BA VOI (do 2016/2017)

BA Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (UN) – začetek študija do vključno štud. l. 2013/2014

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA VOI (do 2013/2014) UL FGG Učni načrti predmetov – BA VOI (do 2013/2014)

Bolonjski študiji 2. stopnje

Gradbeništvo (MA)
Stavbarstvo (MA)
Geodezija in geoinformatika (MA)

Geodezija in geoinformatika (MA) – začetek študija do vključno štud. l. 2016/2017

UL FGG Predstavitveni zbornik – BA GIG (do 2016/2017) UL FGG Učni načrti predmetov – BA GIG (do 2016/2017)

Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (MA), oziroma Okoljsko gradbeništvo (MA)

Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (MA) – začetek študija do vključno štud. l. 2016/2017

UL FGG Predstavitveni zbornik – VOI (MA) – do 2013/2014 UL FGG Učni načrti predmetov – VOI (MA) – do 2013/2014

Okoljsko gradbeništvo (MA) – začetek študija do vključno štud. l. 2013/2014

Študij se je kasneje preimenoval v študij: Vodarstvo in okoljsko inženirstvo (MA).

UL FGG Predstavitveni zbornik – OG (MA) – do 2013/2014 UL FGG Učni načrti predmetov – OG (MA) – do 2013/2014

Prostorsko načrtovanje (MA)

Prostorsko načrtovanje (PN) – začetek študija do vključno štud. l. 2013/2014

UL FGG Predstavitveni zbornik – PN (MA) – do 2013/2014 UL FGG Učni načrti predmetov – PN (MA) – do 2013/2014

Prostorsko načrtovanje (PN) – začetek študija do vključno štud. l. 2014/2015

UL FGG Predstavitveni zbornik – PN (MA) – do 2014/2015 UL FGG Učni načrti predmetov – PN (MA) – do 2014/2015

Geofizika (MA)

Stari (predbolonjski) študiji

Stari dodiplomski študijski programi na UL FGG so bili:

  • univerzitetni študijski program Gradbeništvo,
  • visokošolski strokovni študijski program Gradbeništvo,
  • univerzitetni študijski program Geodezija,
  • visokošolski strokovni študijski program Geodezija,
  • univerzitetni študijski program Vodarstvo in komunalno inženirstvo.

Skrajni rok za zaključek študija na starih dodiplomskih študijskih programih je bil 30. 9. 2016.

Stari dodiplomski študijski programi

Gradbeništvo UNI

Gradbeništvo UNI – začetek študija do vključno štud. l. 2008/2009

UL FGG Gradbeništvo UNI

Gradbeništvo VSŠ

Gradbeništvo VSŠ – začetek študija do vključno štud. l. 2007/2008

UL FGG Gradbeništvo VSŠ

Geodezija UNI

Geodezija UNI – začetek študija do vključno štud. l. 2008/2009

UL FGG Geodezija UNI

Geodezija VSŠ

Geodezija VSŠ – začetek študija do vključno štud. l. 2008/2009

UL FGG Geodezija VSŠ

Vodarstvo in komunalno inženirstvo UNI

Vodarstvo in komunalno inženirstvo UNI – začetek študija do vključno štud. l. 2008/2009

UL FGG Učni načrti predmetov – VKI UNI (do 2014/2015)

Stari podiplomski študiji

Stari podiplomski študijski programi na UL FGG so bili:

  • podiplomski študij Gradbeništva (štiri smeri),
  • podiplomski študij Geodezije,
  • interdisciplinarni podiplomski študij prostorskega in urbanističnega planiranja (IPŠPUP).

Skrajni rok za zaključek študija na starih podiplomskih študijskih programih je bil 30. 9. 2016.

Podiplomski študij gradbeništva se je izvajal v okviru štirih smeri:

  • podiplomski študij komunalne smeri,
  • podiplomski študij konstrukcijske smeri,
  • podiplomski študij hidrotehnične smeri,
  • podiplomski študij prometne smeri.
Podiplomski študij konstrukcijske smeri

Predmetnik

OBVEZNI PREDMETI za vse, razen za predmetno področje Toplotni odziv zgradb Ure KT
M. Saje Osnove nelinearne mehanike 60 18
M. Saje Numerične metode v teoriji konstrukcij 45 12
P. Fajfar Dinamika gradbenih konstrukcij z uporabo v potresnem inženirstvu 45 12
B. Plestenjak Numerična analiza 45 12
M. Fischinger Seminar iz konstrukcij
OBVEZNI PREDMETI za predmetno področje Toplotni odziv zgradb Ure KT
J. Peternelj Nestacionarna termodinamika 60 18
A. Krainer Metodologija inženirskega oblikovanja 45 12
A. Krainer, A. Zold Toplotna dinamika konstrukcijskih sklopov 45 12
B. Plestenjak Numerična analiza 45 12
M. Fischinger Seminar iz konstrukcij
GEOTEHNIKA Ure KT
B. Majes, J. Logar Reologija v mehaniki tal 45 12
B. Majes Splošne teorije konsolidacije 45 12
B. Majes Stabilnost pobočij in zemeljski pritiski 45 12
B. Majes, J. Logar Izbrana poglavja iz geotehnike 45 12
J. Logar Mehanika kamnin 45 12
B. Majes Hidravlična potencialna polja talne vode 45 12
B. Majes, J. Logar Posebni načini plitvega in globokega temeljenja 45 12
GRADBENI MATERIALI Ure KT
S. Pejovnik Nauk o materialih za inženirje 45 12
V. Bokan-Bosiljkov Tehnologija betona 45 12
Korozija kovin 45 12
J. Resnik Lesna tvoriva 45 12
R. Žarnić Propadanje gradbenih materialov 45 12
MASIVNE KONSTRUKCIJE Ure KT
F. Saje Masivne konstrukcije 45 12
M. Kegl, S. Kravanja Optimizacija konstrukcij 45 12
J. Lopatič Prednapete betonske konstrukcije 45 12
F. Saje Nelinearna analiza betonskih konstrukcij 45 12
J. Lopatič Reologija betona in armature 45 12
M. Tomaževič Sanacija gradbenih konstrukcij 45 12
METALNE KONSTRUKCIJE Ure KT
D. Beg Izbrana poglavja iz metalnih konstrukcij 45 12
D. Beg Sovprežne konstrukcije 45 12
J. Korelc Nelinearna analiza linijskih konstrukcij 45 12
D. Beg Lokalna stabilnost jeklenih konstrukcij 45 12
J. Vojvodič Mehanske lastnosti kovinskih materialov 45 12
POTRESNO INŽENIRSTVO Ure KT
P. Fajfar Projektiranje potresnovarnih objektov I – osnovni principi, zanova in analiza 45 12
M. Fischinger Projektiranje potresnovarnih objektov II – armiranobetonske konstrukcije 45 12
M. Tomaževič Projektiranje potresnovarnih objektov III – zidane konstrukcije 45 12
M. Tomaževič Eksperimentalne metode v potresnem inženirstvu 45 12
J. Lapajne Inženirska seizmologija 45 12
RAČUNALNIK V KONSTRUKCIJSKEM INŽENIRSTVU Ure KT
M. Dolenc (od 2008 dalje) Programsko inženirstvo 45 12
Računalniška grafika 45 12
J. Duhovnik Računalniško projektiranje konstrukcij 45 12
J. Duhovnik Ekspertni sistemi 45 12
B. Brank, J. Reflak Ploskovne konstrukcije 45 12
B. Brank, J. Korelc Nelinearna analiza konstrukcij po metodi končnih elementov 45 12
J. Šelih Toplotna in toplotnomehanska analiza konstrukcij po metodi končnih elementov 45 12
MEHANIKA Ure KT
S. Srpčič Teorija elastičnosti 45 12
S. Srpčič Tankostenski nosilci 45 12
I. Planinc Enačbe snovi 45 12
G. Turk Teorija zanesljivosti nosilnih konstrukcij 45 12
A. Založnik Matematične metode 45 12
TOPLOTNI ODZIV ZGRADB Ure KT
J. Peternelj Nestacionarna termodinamika 60 18
A. Krainer Metodologija inženirskega oblikovanja 45 12
A. Krainer, A. Zold Toplotna dinamika konstrukcijskih sklopov 45 12
J. Peternelj Termično sevanje in svetloba 45 12
B. Orel Fototermična konverzija v zgradbi 45 12
A. Kranier, gostujoči predavatelji Sistemi pasivne izrabe energije okolja 45 12
J. Peternelj Termična hidrodinamika 45 12
DODATNI TEČAJI ZA POMOČ PRI ŠTUDIJU*** Ure KT
D. Zupan Programski paket Matlab 20 0
Mathematica 10 0
Podiplomski študij komunalne smeri

Predmetnik

OBVEZNI PREDMETI Ur KT
A. Rakar Temelji urbanske in komunalne ekonomike 60 18
M. Žura Temelji informacijsko-upravljalskih sistemov 45 12
Z. Fabjančič Temelji ekonomske analize 45 12
IZBIRNI PREDMETI
V. Grilc, R. Žarnič Ravnanje z odpadki 45 12
M. Bogataj Statistične metode v teoriji odločitev 45 12
M. Juhart Pravne osnove 45 12
D. Kos Temelji prostorske sociologije 45 12
A. Rakar Zemljiška politika in vrednotenje nepremičnin 45 12
B. Plestenjak Numerična analiza 45 12
Podiplomski študij hidrotehnične smeri

Predmetnik

A) PRIPRAVLJALNI PREDMETI Ure   KT
F. Steinman Hidravlika 45(15)   4
M. Brilly Osnove urejanja vodnega režima 45(15)   4
J. Štrus, D. Drobne Biologija 45(15)   4
A. Demšar Kemija 45(15)   4
B) OBVEZNI PREDMETI
G. Tomšič Matematična sredstva v mehaniki 45   12
M. Četina, R. Rajar Inženirsko modeliranje naravnih procesov 60   18
C) OBVEZNI USMERITVENI PREDMETI (90 ur oz. 24 KT) ( 105 ur oz. 30 KT)
C1) Hidrotehnika
M. Četina, R. Rajar Hidromehanika 45   12
M. Brilly, M. Mikoš Urejanje vodnega režima 45   12
C2) Zaščita voda
M. Rismal Ekološka inženirika 30   8
M. Toman Mikrobiologija 30   8
A. Demšar Vodna kemija 30   8
D) IZBIRNI PREDMETI Izbrati je potrebno ustrezno število predmetov, da je izpolnjena minimalna obveznost 330 ur oz. 90 KT. Izdelava magistrske naloge obsega 30 KT.
M. Brilly Hidrologija III 45   12
A. Rakar Komunalno  gospodarstvo 45   12
F. Steinman Hidravlika III 30   8
M. Brilly Informacijski sistemi v vodnem gospodarstvu 30   8
A. Pogačnik Urejanje prostora 30   8
M. Mikoš Urejanje povirij 30   8
M. Četina, R. Rajar Nestalni pojavi 30   8
M. Četina, R. Rajar Matemat. modeli in turbulenca 30   8
Z. Bohte Numerične metode 30   8
M. Veselič Geologija 30   8
B. Majes Geomehanika 30   8
F. Steinman Eksperimentalne metode 30   8
A. Pemič Hidrotehnični objekti 45   12
A. Pemič Konstrukcije pregrad 45   12
R. Žarnič Materiali 45   12
M. Mikoš Erozija tal 30   8
F. Steinman Vodnogospodarski sistemi in ureditve 45   12
M. Rismal Tehnologija čiščenja in zaščite voda 45   12
M. Rismal, M. Toman Zaščita voda in ekol. modeliranje 30   8
F. Steinman, M. Toman Monitoring okolja 30   8
J. Panjan, M. Rismal Čiščenje odpadnih voda 30   8
B. Kompare, M. Rismal Čiščenje pitne vode 30   8
R. Pirnat Zakonska regulativa 30   8
M. Toman Osnove sanitarne mikrobiologije 30   8
A. Fazarinc Osnove preventivne medicine 30   8
A. Fazarinc Epidemiologija in toksikologija 30   8
A. Rakar, V. Grilc Obdelava odpadkov in deponije 30   8
J. Rakovec Dinamika zračnih mas 30   8
J. Rakovec Varstvo zraka 30   8
B. Matičič Melioracije 45   12
M. Mikoš, M. Brilly Regulacije vodotokov 45   12
M. Veselič Podzemne vode 30   8
A. Rakar Ekonomika infrastrukturnih objektov 45   12
Podiplomski študij prometne smeri

Predmetnik

SPLOŠNI PREDMETI Ure KT
Žura Informacijski sistemi 45   12
Žura Operacijske raziskave 45   12
Peternelj Izbrana poglavja iz gradbene fizike 45   12
CESTE
Juvanc Sodobno projektiranje cest 60   18
Žmavc Materiali v cestogradnji 45   12
Majes Goemehanika prometnih objektov 45   12
Juvanc Izbrana poglavja iz projektiranja cest 45   12
Žmavc Izbrana poglavja iz gradje in vzdrževanja cest 45   12
Juvanc Prometne površine v naseljih 45   12
Pogačnik, Juvanc Izraba prostora 45   12
ŽELEZNICE
Zgonc Projektiranje visoke in višje hitrosti 60   18
Zgonc Teoretične osnove projektiranja elementov horizontalnih krivin 45   12
Zgonc, Černe Projektiranje in tehnologija izvajanja remontov prog 45   12
Polak, Zgonc Navadne in krivinske kretnice – projektiranje in vzdrževanje 45   12
Zgonc Dolgi tirni trakovi, planiranje in ekonomika vzdrževanje prog 45   12
PROMET
Kastelic Inteligentni sistemi v prometu 60   18
Maher Izbrana poglavja iz teorije prometnega toka 45   12
Kastelic Kapaciteta prometnih površin 45   12
Marušič Varstvo okolja pri posegih v prostor 45   12
Juvanc, Čertanc Varnost v prometu 45   12
Žura Prometno planiranje 45   12
Kastelic Sistemi javnega prometa 45   12
Maher Simulacijske metode v prometu 45   12
Žura Računalnik v prometnem inženirstvu 45   12
ORGANIZACIJA IN TEHNOLOGIJA
Rodošek Poslovno planiranje in vodenje v gradbeništvu 60   18
Rodošek Metode raziskovalnega dela 45   12
Pšunder Ekonomika projektov v gradbeništvu 45   12
Pšunder Splošna teorija sistemov 45   12
Pšunder Vodenje projektov 45   12
Cafnik Tehnologije gradbene proizvodnje 45   12
Zupančič Modeliranje in simulacija v gradbeništvu 45   12
Rodošek Oblikovanje dela in sistem kontrole kvalitete 45   12
Podiplomski študij Geodezije

Predmetnik

I. letnik SKUPNI PREDMETI Ure KT
B. Plestenjak Numerična analiza 60 12
V. Lampret, A. Založnik Izbrana poglavja iz matematike*** 60 12
R. Šumrada Informatika 75 15
* Avtomatizacija v geodeziji 75 15
T. Ambrožič, D. Kogoj Elektrooptika** 60 12
B. Stopar Izravnalni račun 60 12
D. Kogoj Zgradba in kalibriranje geodetskih inštrumentov** 60 12
II. letnik PREDMETI ŠTUDIJSKIH SMERI
. FOTOGRAMETRIJA IN FOTOINTERPRETACIJA Ure KT
K. Oštir Sodobne tehnologije za zajem podatkov z metodami daljinskega zaznavanja 60 12
Z. Stančič Uporaba fotogrametrije v topografiji, kartografiji in GIS 60 12
M. Kosmatin Fras Uporaba fotogrametrije v bližneslikovnih primerih 60 12
Z. Stančič Izbrana poglavja iz fotogrametrije in  fotointerpretacije 60 12
. GEODETSKA IZMERA Ure KT
T. Ambrožič, B. Stopar 3-razsežne geodetske mreže 60 12
D. Kogoj Precizna izmera merskih mrež 60 12
D. Kogoj Sodobni merski sistemi 60 12
T. Ambrožič, B. Stopar Izbrana poglavja iz geodetske izmere 60 12
. GEODEZIJA V INŽENIRSTVU Ure KT
B. Koler Kontrolna merjenja v industriji in gradbeništvu 60 12
T. Ambrožič Izmera podzemnih prostorov 60 12
D. Kogoj Deformacijska analiza 60 12
A. Breznikar Izbrana poglavja iz geodezije v inženirstvu 60 12
. KATASTER IN GEODETSKE EVIDENCE Ure KT
R. Šumrada Zemljiški kataster kot osnovna geodetska baza podatkov 60 12
A. Prosen Tehnologije vrednotenja katastra 60 12
A. Prosen Pravne in javnopravne osnove 60 12
R. Šumrada Povezave in vzdrževanje geodetskih podatkovnih baz 60 12
R. Šumrada Nepremičninska zakonodaja 60 12
. UREJANJE ZEMLJIŠČ Ure KT
B. Koler Geodetska dela pri urejanju zemljišč 60 12
M Brilly Vodno gospodarstvo 60 12
A. Prosen Načrtovanje rabe prostora in zakonodaja 60 12
A. Prosen Celostno urejanje prostora z zemljiško ureditvenimi deli 60 12
. GEOGRAFSKI INFORMACIJSKI SISTEMI Ure KT
R. Šumrada Prostorske analize v GIS 60 12
R. Šumrada Konceptualno modeliranje v GIS 60 12
R. Šumrada Pravni in ekonomski problemi GIS 60 12
R. Šumrada Standardizacija na področju GIS tehnologije 60 12
. MATEMATIČNA IN FIZIKALNA GEODEZIJA Ure KT
M. Kuhar Geodetska astronomija 60 12
M. Kuhar Fizikalna geodezija 60 12
B. Stopar Satelitska geodezija 60 12
B. Stopar Satelitska navigacija 60 12
. KARTOGRAFIJA Ure KT
D. Petrovič Sistemska in topografska kartografija 60 12
B. Rojc Oblikovanje in percepcija kart 60 12
D. Petrovič Kartografska upodobitev in multimedijska kartografija 60 12
B. Rojc Izbrana poglavja iz teoretične kartografije in metod tematske kartografije 60 12
Interdisciplinarni podiplomski študij prostorskega in urbanisticnega planiranja IPŠPUP

Predmetnik

SKUPNI OBVEZNI PREDMETI IN SEMINARJI Ur KT
Metodika prostorskega in urbanističnega planiranja A. Pogačnik – FGG in V. Mušič – upok. 75 12
Ekonomika v urejanju prostora[1] Ivo Lavrač – EF 50 9
Sociologija Drago Kos – FDV 50 9
Geografija[2] Andrej Černe – FF 65 11
Varstvo okolja in urejanje krajine[3] Ivan Marušič – BF 60 10
Upravno-pravne osnove Senko Pličanič – PF 30 8
Trije intenzivni interdisciplinarni seminarji po 13, 13 in 14 ur oz. vsak po 5 KT 40 15
A.  PREDMETI ZA USMERITEV V URBANIZEM Ur KT
Študent izbere 2 predmeta oz. 80 ur  / 16 KT.
Urbana geografija Andrej Černe – FF 40 8
Komunalno, stanov. gosp. in urbana ekonomika Albin Rakar – FGG 40 8
Urbanistično načrtovanje in oblikovanje Andrej Pogačnik – FGG 40 8
Izbirni predmeti 40 8
B.  PREDMETI ZA USMERITEV V PROSTORSKO PLANIRANJE Ur KT
Študent izbere 2 predmeta oz. 80 ur  / 16 KT.
Regionalno prostorsko planiranje Andrej Černe – FF 40 8
Ruralno planiranje Anton Prosen – FGG 40 8
Regionalna ekonomika Ivo Lavrač – EF 40 8
Izbirni predmeti 40 8
C.  PREDMETI ZA USMERITEV V VARSTVO OKOLJA
Študent izbere usmeritvene predmete oziroma 80 ur/16KT, vendar ne tistih, ki jih je opravil na dodiplomskem študiju.
D.  PREDMETI PO INDIVIDUALNEM PROGRAMU
Izbirni predmeti iz matične ali drugih fakultet po odobritvi mentorja in kolegija (80 ur oz. 16 KT).
INDIVIDUALNO RAZISKOVALNO DELO – IRD (MAGISTRSKA NALOGA) 30 KT.
Interdisciplinarni podiplomski študij varstva okolja IPŠVO

Predmetnik

PREDMETI SKUPNIH OSNOV fakulteta  izvajalka nosilec -predavatelj ur KT
EKOLOGIJA BTF Martinčič 20   4
EKONOMIKA OKOLJA EF Kovač 20   4
ENERGIJA, SNOVI IN OKOLJE SF Novak 20   4
FILOZOFIJA IN SOCIOLOGIJA OKOLJA FDV Kirn 20   4
KEMIJA OKOLJA IN GLOBALNI UČINKI ONESNAŽENJA FKKT Marsel 20   4
OSNOVE MEDICINSKE EKOLOGIJE MF Premik 20   4
PRAVO OKOLJA PF Pirnat 20   4
PROSTOR IN OKOLJE FGG Pogačnik 20   4
Tematski sklop EKOLOŠKO PRIJAZNE TEHNOLOGIJE nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za strojništvo; Koordinator: prof. dr. Peter Novak
SNOVI IN ENERGIJA V TEHNOLOŠKIH PROCESIH Novak 20 4
EKOLOŠKI PRINCIPI PROJEKTIRANJA, KONSTRUIRANJA IN OBLIKOVANJA več predavateljev 45 9
ZAŠČITA IN OKOLJE Drusany 20 4
TEHNOLOGIJA ZGOREVANJA, TEORIJA ZGOREVANJA Oman, Trenc 30 6
TEHNOLOGIJE ČIŠČENJA PLINOV Stergaršek 30 6
KOMUNALNA ENERGETIKA – OGREVANJE, HLAJENJE Novak, Poredoš 20 4
TERMOENERGETSKI SISTEMI Tuma, Gubina 30 6
PRENOS ENERGIJE – TRANSPORT PO CEVOVODIH, DALJNOVODIH Žun, Gubina 20 4
NOVI VIRI ENERGIJE IN VARSTVO OKOLJA Novak 30 6
PROMETNE TEHNOLOGIJE – VOZILA Fajdiga 30 6
OCENA VPLIVOV TEHNOLOGIJ NA OKOLJE Novak, Stergaršek 20 4
Tematski sklop ENERGIJA IN OKOLJE nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za elektrotehniko; Koordinator: prof.dr. Ferdninand Gubina
ENERGETSKE TRANSFORMACIJE IN OKOLJE 30 6
SMOTRNA IZRABA PROSTORA ZA PRENOS ENERGIJE 30 6
NEKONVENCIONALNI VIRI ENERGIJE 30 6
VPLIV ELEKTRIČNIH TOKOV NA KOVINSKE NAPELJAVE 30 6
VPLIV ELEKTROMAGNETNIH POLJ NA ŽIVO OKOLJE 45 9
TEHNOLOGIJE ZA SMOTRNO RABO ENERGIJE 30 6
Tematski sklop HUMANIZACIJA GRAJENEGA OKOLJA nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za arhitekturo; Koordinator: prof.dr. Peter Gabrijelčič
HUMANIZACIJA GRAJENEGA OKOLJA Moškon 10 3
RURIZEM IN RURALNA ARHITEKTURA Gabrijelčič 10 3
ARHITEKTURNI ELEMENTI HUMANIZIRANEGA STANOVANJSKEGA OKOLJA Kresal 10 3
URBANISTIČNO NAČRTOVANJE Mušič, Koželj 60 13
Tematski sklop KEMIJA IN TEHNOLOGIJE ZA VARSTVO OKOLJA nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo; Koordinator: prof.dr. Jože Marsel
RAVNANJE Z ODPADKI Grilc 60 13
ZMANJŠEVANJE VPLIVOV INDUSTRIJSKIH PROCESOV NA OKOLJE Maček 60 13
ZANESLJIVOST IN VARNOST V PROCESNI TEHNIKI Mavko 30 6
DELOVNO OKOLJE IN VARSTVO OKOLJA Gspan 60 13
BIOTEHNOLOGIJA ZA VARSTVO OKOLJA Perdih 30 6
VREDNOTENJE KVALITETE POVRŠINSKIH VOD Zagorc-Končan 60 13
ČIŠČENJE INDUSTRIJSKIH ODPADNIH VOD Roš 60 13
EKOTOKSIKOLOGIJA Zagorc-Končan 30 6
FOTO- IN BIODEGRADACIJA POLUTANOTOV Šket 60 13
KOVINE V OKOLJU Bukovec 30 6
BIOGEOKEMIJA Faganeli 45 9
KEMIJSKI PROCESTI V OKOLJU Zupančič-Kralj 45 9
ANALIZNE METODE V KONTROLI ONESNAŽENJA Veber 60 13
TRANSPORT IN DISPERZIJA ONESNAŽENJA V OZRAČJU Petkovšek 45 9
STATISTIČNE METODE IN MODELIRANJE Zupan 45 9
PRESOJA VPLIVOV NA OKOLJE Marušič 45 9
Tematski sklop GEOTEHNOLOGIJA IN OKOLJE nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Naravoslovno tehniška fakulteta; Koordinator: prof.dr. Simon Pirc
GEOLOGIJA OKOLJA več predavateljev 20 4
GEOKEMIČNE OSNOVE OKOLJA Pirc, Pezdič 30 6
GEOKEMIJSKI PROCESI V OKOLJU Pezdič 30 6
GEOTEHNOLOŠKI POSEGI V PROSTOR več predavateljev 40 8
PREVENCIJA IN SANACIJA ZEMELJSKEGA OKOLJA več predavateljev 50 11
ZAPRTA TEHNOLOGIJA PRIDOBIVANJA PRIMARNIH SUROVIN IN ENERGIJE več predavateljev 25 5
BOGATENJE SEKUNDARNIH SUROVIN Stražišar 30 6
RAVNANJE IN GOSPODARJENJE Z ODPADNIMI SUROVINAMI več predavateljev 60 13
Tematski sklop KONTAMINACIJA OKOLJA IN PREHRANA nosilec -predavatelj
Izvajalka:   Veterinarska fakulteta in Biotehnična fakulteta – Oddelek za agronomijo in Oddelek za gozdarstvo; Koordinator: doc.dr. Martin Dobeic
TOKSIKOKINETIKA KONTAMINANTOV OKOLJA IN ZDRAVIL V ŽIVALSKIH ORGANIZMIH Skubic 45 9
KONTAMINACIJA ŽIVIL RASTLINSKEGA IZVORA Maček in/ali Lobnik 30 6
KONTAMINACIJA ŽIVIL ŽIVALSKEGA IZVORA Milohnoja, Doganoc 15 3
PREPREČEVANJE ONESNAŽENJA OKOLJA V ŽIVINOREJSKI PROIZVODNJI Dobeic 30 6
EKOLOŠKI DEJAVNIKI IN ZDRAVJE DIVJADI Bidovec 55 12
EKOLOGIJA IN UPRAVLJANJE POPULACIJ DIVJADI Adamič 60 13
Tematski sklop KRAJINSKO VAROVALNO PLANIRANJE nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Biotehniška fakulteta – Inštitut za krajinsko arhitekturo; Koordinatorja: prof.dr. Dušan Ogrin, prof.dr. Janez Marušič
TIPOLOGIJA KULTURNE KRAJINE Ogrin 30 6
TEORIJA VAROVALNEGA PLANIRANJA Marušič 30 6
KRAJINSKO PLANIRANJE Marušič 20 4
VARSTVO NARAVE več predavateljev 20 4
RAZVOJ PODEŽELJA Barbič
PRESOJA VPLIVOV NA OKOLJE S SEMINARJEM Marušič s sodelavci
Tematski sklop MEDICINSKA EKOLOGIJA ur KT
Izvajalka: Medicinska fakulteta; Koordinator: doc.dr. Marjan Premik
NEKATERA PEREČA VPRAŠANJA ONESNAŽENJA V SLOVENIJI 25 5
OSNOVE HIGIENE BIVALNEGA OKOLJA IN JAVNEGA ZDRAVSTVA 20 4
SLOVENSKI EKOLOŠKI PROBLEMI Z MEDICINSKEGA STALIŠČA 30 6
Sklop ciklusa predavaj: VARSTVO DELOVNEGA IN ŽIVLJENJSKEGA OKOLJA 30 6
VPLIVI FIZIKALNIH IN KEMIČNIH DEJAVNIKOV NA ZDRAVJE LJUDI 45 9
EKOLOGIJA DELOVNEGA IN ŽIVLJENJSKEGA OKOLJA Z INDUSTRIJSKO SANACIJO 30 6
OSNOVE FIZIOLOGIJE DELA IN ERGONOMIJE 30 6
JAVNO ZDRAVSTVO 30 6
AKTIVNO ZDRAVSTVENO VARSTVO DELAVCEV IN USLUŽBENCEV V PROMETU 30 6
TERENSKO DELO 30 6
SPLOŠNA PREHRANA Z DIETETIKO 30 6
UVOD V ZDRAVSTVENO RAZISKOVALNO DELO (V ZDRAVSTVU) 30 6
Tematski sklop METALURGIJA, MATERIALI IN OKOLJE nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Naravoslovno tehniška fakulteta; Koordinator: doc.dr. Franc Pavlin
VIRI ENERGIJE IN ZGOREVANJE V METALURŠKIH IN MINERALURŠKIH REAKTORJIH Pavlin 45 9
IZRABA ODPADNE TOPLOTE IN VPLIV NA ONESNAŽENJE OKOLJA Pavlin 45 9
NAČRTOVANJE EKOLOŠKO UPRAVIČENIH TEHNOLOGIJ IN NAPRAV Lamut, Paulin, Pavlin 30 6
ČIŠČENJE ODPADNIH PLINOV IN ODPLAK Paulin 30 6
ZAŠČITA ZRAKA, VODE IN TAL V METALURGIJI Lamut, Pavlin, Paulin 45 9
VREDNOTENJE, PRIPRAVA IN PREDELAVA METALURŠKIH IN MINERALURŠKIH SEKUNDARNIH SUROVIN IN ODPADKOV Lamut, Paulin 45 9
EMISIJE IN IMISIJE PRI VISOKOTEMPERATURNIH TEHNOLOGIJAH Lamut, Pavlin 30 6
VZROKI IN VIRI NASTAJANJA KOVINSKIH IN NEKOVINSKIH ODPADKOV PRI PROIZVODNJI MATERIALOV Lamut, Paulin 45 9
PREISKOVALNE METODE IN EKOLOŠKI MONITORING PRI PROIZVODNJI MATERIALOV Pavlin 30 6
OPLEMENITENJE MATERIALOV IN VARSTVO OKOLJA Lamut, Paulin 45 9
Tematski sklop NARAVNI EKOSISTEMI nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Biotehniška fakulteta – Oddelek za gozdarstvo; Koordinator: prof.dr. Boštjan Anko
KRAJINSKA EKOLOGIJA Anko 45 9
GOSPODARJENJE S POVIRJI IN SVETOM NAD GORNJO GOZDNO MEJO Anko 45 9
INTERPRETACIJA EKOLOŠKIH PODATKOV Kotar 45 9
VREDNOTENJE OBNOVLJIVIH NARAVNIH VIROV Winkler 45 9
PROSTORSKO-EKOLOŠKI MONITORING IN ZASNOVA KRAJINSKIH INFORMACIJSKIH SISTEMOV Hočevar 45 9
PEDOLOGIJA Lobnik 30 6
IZBRANA POGLAVJA IZ FITOFARMAKOLOGIJE Maček 30 6
BIOINDIKACIJA ONESNAŽENEGA OKOLJA NEGA NARAVNIH EKOSISTEMOV Mlinšek 45 9
NAČRTOVANJE V NARAVNIH EKOSISTEMIH Gašperšič 45 9
Tematski sklop SOCIOLOGIJA OKOLJA nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za družbene vede; Koordinator: doc.dr. Drago Kos
ŠTUDIJE DRUŽBENIH UČINKOV POSEGOV V PROSTOR Gantar 30 6
PROSTORSKA SOCIOLOGIJA IN SOCIALNA EKOLOGIJA Mlinar 45 9
EKOLOŠKE PARADIGME DRUŽBENEGA RAZVOJA Kirn, Plut 30 6
EKOLOGIJA VSAKDANJEGA ŽIVLJENJA Kos 30 6
SOCIOLOGIJA – URBANA IN RURALNA Mlinar 30 6
Tematski sklop URBANISTIČNO PROSTORSKO NAČRTOVANJE nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo; Koordinator: prof.dr. Andrej Pogačnik
SONARAVNO PROSTORSKO IN URBANISTIČNO NAČRTOVANJE Pogačnik 45 9
EKOLOGIJA PODEŽELJA Prosen 30 6
KOMUNALNO GOSPODARSTVO Rakar 30 6
PROMETNA EKOLOGIJA Kastelic
EKONOMIKA VARSTVA OKOLJA Bogataj 30 6
ZGRADBA IN OKOLJE Krainer, Seliškar 30 6
BIOKLIMATSKO OBLIKOVANJE BIVALNEGA PROSTORA Krainer 30 6
ENERGETSKA UČINKOVITOST GRADBENIH MATERIALOV Orel, Krainer, Seliškar 30 6
INFORMACIJSKI SISTEMI ZA VARSTVO OKOLJA Šumrada 30 6
STABILNOST POBOČIJ Vidmar 30 6
SEMINAR VARSTVA OKOLJA V UREJANJU PROSTORA Pogačnik s sodelavci 30 6
Tematski sklop VARSTVO VODA nosilec -predavatelj ur KT
Izvajalka: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo; Koordinator: doc.dr. Jože Panjan
OSNOVE UREJANJA VODNEGA REŽIMA (HIDROLOGIJA) Brilly 45 9
ZAŠČITA VODA IN APLIKACIJA EKOLOŠKIH MODELOV Rismal, Toman 30 6
OSNOVE TEHNOLOGIJE ČIŠČENJA IN ZAŠČITE VODA Rismal 60 13
ČIŠČENJE PITNE VODE Rismal, Kompare 30 6
ČIŠČENJA ODPADNIH VODA Rismal, Panjan 30 6
HIDRAVLIKA Steinman 30 6
VODOVODNI IN KANALIZACIJSKI SISTEM Steinman, Kompare 30 6
HIDRODINAMIKA POVRŠINSKIH VODA IN MATEMATIČNO MODELIRANJE Rajar, Četina 30 6

Izbirni predmeti

IZBIRNI PREDMETI fakulteta izvajalka nosilec -predavatelj ur KT
GEOGRAFIJA SLOVENIJE IN NJENE OKOLJEVAR. PROBLEMATIKE FF: Geogr. Plut 30 6
POKRAJINSKA EKOLOGIJA FF: Geogr. Plut 30 6
VARSTVO GEOGRAFSKEGA OKOLJA FF: Geogr. ? ?
EKOLOŠKA (OKOLJSKA) PSIHOLOGIJA FF: Psih. Polič 30 6
ASTRONOMSKE IN GEOFIZIKALNE OSNOVE FMF Strnad 45 9
EKONOMIKA INDUSTRIJE EF Kovač 90 19
UVOD V SPOZNAVNO TEORIJO IN RAZISKOVANJE BTF: Kraj. Jerman 30 6
TEMELJI STATISTIKE IN UVOD V RAČUNAL. OBDELAVO PODATKOV ? ? 30 6
TEHNIKA VARNOSTI FKKT Drusany 28 6