Med 1. in 4. marcem je Državna univerza v Novem Pazaru v Srbiji organizirala tekmovanje Gradimo mostove znanja, na katerem so sodelovali tudi študenti Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani. Našo ekipo, ki se je podala v ustvarjalni svet gradnje mostov iz špagetov, so sestavljali Jaka Cigoj, Zaim Benjamin Šehović in Ahmed Hasanspahić. Na tekmovanju so se fantje odlično odrezali. Naš most je bil izpostavljen strogim testom obremenitve, rezultati pa so nas prijetno presenetili.

Tekmovanja Gradimo mostove znanja smo se to leto prvič udeležili, a zagotovo ne zadnjič, saj smo dobili neprecenljive izkušnje, ki nam bodo v pomoč pri pripravah na naslednje izzive. Gradimo mostove znanja ni zgolj tekmovanje, kjer se preizkuša, kateri most zdrži več kilogramov. Gre za nekaj večjega – za gradnjo mostov prijateljstva med študenti gradbeništva in arhitekture s celotnega Balkana. Sodelovanje na tem dogodku nas je povezalo s številnimi strokovnjaki in bodočimi inženirji.

Hvala organizatorjem za odlično izvedeno tekmovanje in priložnost, da smo postali del edinstvenega mostu znanja. Veselimo se prihodnjih izzivov in gradnje še močnejših povezav v prihodnosti!