Tudi v letošnjem študijskem letu bomo v okviru tehniških dni gostili učence slovenskih osnovnih šol. Tehniški dnevi so namenjeni spoznavanju sveta gradbeništva, geodezije in okoljskega inženirstva ter podajanju informacij o poklicnih možnostih po končanem študiju. Koristno je, da mlade že v osnovni šoli seznanimo z različnimi področji, na katerih se lahko nadaljnje izobražujejo in izpopolnjujejo. Serijo tehničnih dni smo začeli v ponedeljek, 11.11., ko so nas obiskali devetošolci OŠ Mengeš in nadaljevali v torek, 12.11., z obiskom devetošolcev OŠ Vič. Delo gradbenikov, geodetov in okoljskih inženirjev so učenci spoznavali preko zanimivih interaktivnih delavnic ter poizkusov. Sestavljali in preizkušali so modele mostičkov, se seznanili z osnovnimi principi preizkušanja materialov ter spoznali delo v konstrukcijsko prometnem laboratoriju (KPL). S pomočjo potresne mize so si pobližje ogledali tudi obnašanje konstrukcij med potresom, spoznali postopek ustvarjanja digitalnega modela zgradbe, po katerem so se sprehodili s pomočjo VR očal, izvedeli več o poplavah in slišali še marsikaj zanimivega.