Na virtualni poletni šoli za dijake, ki jo organizirajo Karierni centri v Ljubljani, se bo 24. avgusta ob 11.00 predstavila tudi Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo. Poletna šola je odlična priložnost, da dijaki bolje spoznajo fakultete in akademije Univerze v Ljubljani in vidijo, kaj lahko z različno pridobljeno izobrazbo in poklicem počnejo po koncu študija.

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo se predstavi

Kako visoke so lahko lesene stavbe, kakšne so posledice nepravilne gradnje med potresom, kako se gradijo mostovi, predori, pametne hiše … kakšna bo gradnja prihodnosti? Ste morda navdušeni nad droni in bi vas zanimalo, kako in za kakšne namene se uporabljajo v geodeziji ali pa kako je geodezija povezana z atletiko in smučarskimi poleti? Kaj pa voda, poplave in plazovi – vas zanima tudi to? Zakaj sploh prihaja do podnebnih sprememb, kako iz onesnažene vode dobiti pitno in kako upravljati z razpoložljivimi vodnimi viri? Vse odgovore na zgornja vprašanja dobite med študijem na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo.

Na nekatere od njih pa bomo odgovorili že na predstavitvi, kjer bomo na primeru konkretnih poklicev predstavili, s čim vse se ukvarjajo inženirji gradbeništva, geodezije in okoljskega inženirstva.

Program predstavitve Fakultete za gradbeništvo in geodezijo:

11:00 – 11:20   Kratka predstavitev prvostopenjskih študijskih programov in predstavitev poklica inženir gradbeništva
11:20 – 11:25    Kaj smo počeli na poletni šoli »Urbani gozd«? Ogled kratkega filmčka
11:25 – 11:45    Predstavitev poklica inženir geodezije in geoinformatike
11:45 – 11:50    Kaj smo počeli na poletni šoli »Hiša«? Ogled kratkega filmčka
11:50 – 12:10    Predstavitev poklica inženir okoljskega gradbeništva
12:10 – 12:30    Kaj počne geodet na letalnici v Planici?

Podroben program poletne šole, ki bo potekala preko ZOOMa od ponedeljka, 24. avgusta, do petka, 28. avgusta, lahko preverite na spletni strani Kariernih centrov Univerze v Ljubljani, kjer se lahko tudi prijavite na posamezne delavnice in predstavitve.

Več informacij in prijave: https://bit.ly/2WgDN4C