Prof. dr. Matjaž Mikoš je v strokovnem prispevku v majski redni številki revije Gradbeni vestnik obravnaval univerzitetno izobraževanje gradbenih inženirjev v Sloveniji s poudarkom na zahtevanih kompetencah, ki naj jih pridobijo med študijem, da lahko postanejo pooblaščeni gradbeni inženirji, skladno s prenovljeno gradbeno zakonodajo. Za izhodišče za analizo je avtor postavil nemški referenčni okvir, kot ga je pripravilo združenje za akreditacijo študijskih programov v Nemčiji na področju gradbeništva. Omenjeni nemški referenčni okvir je avtor nato primerjal z veljavnimi kompetencami, kot jih je pripravila za pooblaščene inženirje po novem Gradbenem zakonu v Sloveniji Inženirska zbornica Slovenije. Nemški referenčni okvir se nanaša le na univerzitetni prvostopenjski študij, slovenski referenčni okvir pa na zaključeno magistrsko stopnjo. Vseeno je bila možna primerjava, predvsem če bi kdo v Sloveniji na področju gradbeništva ponudil enoviti magistrski študijski program in prva tri leta oblikoval skladno z nemškim referenčnim okvirom, ki je bolj podroben od slovenskega referenčnega okvira.

Celotni prispevek bo kmalu na voljo na spletni povezavi na tekoči letnik revije Gradbeni vestnik: http://www.zveza-dgits.si/tekoci-letnik